این حس خواهرانه

من ِ بی وجدان از لجم برنج نشسته را می پزم می دهم به خوردشان و با شنیدن دستت درد نکنه و خدا خیرت بده ی آخرش شرمنده ی زمین و زمان و این دو می شوم.

بعد این حس خوب خواهرانه ی مزخرف به سراغم می آید که سرش داد نزن که چرا جورابش را اینجا درآورده یا چرا آب می خورد پارچ آب را پر نمی کند بگذارد یخچال.

بعد که می شنوم: «وظیفته» مرغ را نپخته و به قول بزرگتره «لیچ» می آورم سر سفره. و پیازهای سالاد را درشت درشت خرد می کنم که جفتشان بی زارند از این حالت. و می گویم: ناراحتی؟ نخور پاشو برو.

بعد که می بینیم گشنه مانده دلم می سوزد باز هم همان حس درم وول می خورد و پا می شوم پیازها را خرد تر می کنم و مرغ را می گذارم سر گاز .

بعد دوباره صبح که می شود و جاهای جمع نکرده شان را می بینم باز هم حرص می خورم و سر غذا تلافی می کنم.

جنگ بین این دوتا حس این روزها در من تمامی ندارد. روان آدم را پریش می کند اما هیچ کدام هم بر آن یکی پیروز نمی شود...

نتیجه گیری این روزهای من: آدم خار شود خواهر نشود. والا!

...

نمی خواهد فلسفه ی سعی صفا و مروه را بگذارید در ویترینتان و یاد مردم بدهید. اینقدر ازمان و ازشان نچاپید یادگیری مسائل مذهبی بماند برای فرزندانتان.

کارت شارژ میگیری رویش نوشته 2000 تومن. و البته بعضا 2200 تومن پول می دهی. 1800 تومن برایت شارژ می کند. 400 تومنم را پس بده سعی صفا و مروه و اللهم لبیک پیش کشت. 

/ 24 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیما

سلام به نظر من که اون حس دلسوزی در شما بیشتر است و اصلا یه جورایی همش همین حسه. لجبازی و این حرفها هم در شما وجود ندارد!!

ناصر

به زودی قصیده ای اندر مصائب خواهران عزیز خواهم سرود. خواهش میکنم شما دیگه نگو "بر بنده مهم نیست جنابالی کی هستی". حالم داره از این جمله ی کلیشه ای مزخرف به هم می خوره. این سخن بگذار تا وقت دگر

سمیرا

عاشق جمله های آخر هر پستت هستم .

روح سرگردان

اینروزها هر کسی ی قیمتی داره بیچاره عشق نامه خانومم رو خوندی؟

پریزاد

چه جوری دلت اومد آخه؟مگه خودت از اون برنجه نمی خوردی؟[چشمک]

م.رجبی

آخر نفهمیدیم مرغ با سالاد خوشمزه تره یا با ماست...البته به نظر من با چیپس بهتره. پیام های بازرگانی: با استفاده از پایانه های ام تی ام (همان عابر بانک رو می گه) دویست تومان در خرید کارت شارژتان کمتر مصرف می شود. عابر بانک، بعضی وقت ها در خدمت شما... خب بریم سراغ ادامه پست از قدیم گفتن هرکه نان از عمل خویش خورد، منت حاتم طایی نبرد. اگر روزی روزگاری خواهر من اینجوری که شما گفتین غذا بپزه...البته دیگه پخته و از این به بعد نخواهد پخت و در خانه به شدت تحریم می شه...

اضحی

آخی بابااااااااا زحمتکش آشپز آبجی بزرگه دلسوز کزت تنها خسته دلم واست کباب میخواد

اضحی

قبل از اینکه اون مطلب ((وقتی مادرتون نیست)) و بخونم نظر قبلی رو دادم اما حالا نظرم عوض شده به تناقض رسیدم نفهمیدم آخر میشورید یا نمیشورید. جمع میکنید یا نه. . . . . . .

اضحی

قبلا هم فهمیده بودم که شما همیشه میخواید دل منو بسوزونید و اشک منو در بیارید اما شما همیشه این قضیه رو برعکس جلوه میدید