رمضان ما

روزه میگیریم، و برای ما تنها فرقش با روزهای ماه های دیگر در همین روزه گرفتنش است. خیلی به خودمان فشار بیاوریم نمازمان را اول وقتی می کنیم و لاغیر.

می خوریم، تا می توانیم افطار و سحر می خوریم که احساس گرسنگی را به حداقل برسانیم. و بیشتر هم می خوابیم که همان حس را در روز کمتر داشته باشیم.

ضایع می کنیم در این ماه خودمان را، فرصت داده شده بهمان را، روزهایمان را، شب هایمان را، سحرهایمان را و کلا همه چیزمان را.

ارزو می کنیم تا رمضان بعد بهتر از اینی باشیم که هستیم. کار هر سالمان است اما نمی شود.

نا امید نمی شویم و منتظریم رمضان بعدی بیاید تا درست شویم. تا خوب شویم.

اما پنج حرف رمضان بعدیمان هم به همین شکل کامل می شود.

 

خدایا یادمان بده «حول حالنا...» را نه لحظه تحویل سال که قبل از آمدن رمضان بخوانیم...

خدایا عنایتی، لطفی، کـَرَمی، چیزی...

/ 9 نظر / 9 بازدید
زهرا

ناامید نمیشیم. چون معتقدیم آدمی به امید زندست.[لبخند] اما حقیقت اینه که ما داریم تکرار میشم. درجا میزنیم. امروزمون مثل دیروزمون و فردامون مثل امروزمونه. ما اهل تکراریم و برای مقابله با این تنها امید کافی نیست. کاش کمی عمل کنیم.

آهسته

یادت رفت بگی یه ساعت دیرتر میریم سر کار و یه ساعت هم زودتر میایم که خدا نکرده فشار بهمون وارد نشه!

محمدرضا موذن زاده

سلام. خدایی هر کاری بلد بودم انجام دادم ولی نشد. این بلاگ ما با ie مشکل داره گویا با گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس به راحتی هرچه تمام تر باز می شه ولی با آی ای از هر ورژن که باشه حتی آخریش یعنی 8 تست شد و باز نمی شه. قالب رو از دو جای مختلف با سورس های مختلف دوباره نصب کردم. نیز ساده ترین و دیفالت پرشین بلاگ رو هم گذاشتم ولی باز هم همون نتیجه حاصل شد!!! عجبا از این بلاگ ما - لطفا یه سر بیاید ببینید درست شده؟ من با آی ای می تونم آرشیو مطالب رو ببینم و از اون صفحه روی هر مطلبی از ازل تا به حال کلیک کنم و بخونمش. شما چطور!

بهنام خسروی

سلام اولا از حضورتون ممنون... دوما مثبت ها به خاطر خاص بودن شماس... یعنی تند تند میخونم...

مهدی وزيريان

به ياد او كه... سلام. نوشته هاتون با فكره. گرچه گاهي با ديدي از سر ترديد و بدبيني اما با فكره. درود[گل]

م.رجبی

حالا حول حالنا رو اگه قبل از رمضان بخونیم مشکل حله؟

×××××

شاید کا تو و امثال تو فقط خوردن و خوابیدن و چرت و پرت گفتن باشه آخه از تو وامثال تو و اون احمقی نژاد از این بیشتر انتظار نمیره بیریخت[قهقهه]

×××××

واقعآگ تقصیر کیه که گوشت گرون شده تعرفه مکالمات تلفن ثابت و همراه بالا رفته نرخ سود بانکها کاهش پیدا کرده و ساعت کاری تو ماه رمضون کم شده خوب معلومه تقصیر رئیس جمهور مزخرف تو دیگه بیریخت حالا بر ازش هی طفداری بیخود کن اراجیف بهم بباف هی زر بیخود بزن جواب فقر و خون این جونا رو حتما" تو و اون خواهر بیرختت می خاین بدین نه؟ با چه اعتماد به نفسی هم عکس بیریختشو گذاشت الحق که قیافه کریهی داری باید صدقه بدم