‌‌شب‌های مردگی

رزمنده‌های خیالات قشنگ من، رزمنده‌های آقای شیخ‌طادی نیستند. خلاصه‌اش این می‌شود.

بسیجی‌ای که پایش قطع شده و یک خم به ابرویش نیست کجا شبیه جنگنده‌ایست که دارد ضجه می‌زند برای یک چشم کور شده‌اش؟ هوم؟ کجا شبیه کسی‌ست که باید بهش فهماند با عجز و لابه اجر داده‌اش به خدا را خراب نکند؟

http://fatemehkia.persiangig.com/233.jpg

رزمنده‌ی عاشق امام من، کجا شبیه کسی‌ست که تفنگش را پرت می‌کند روی زمین که «من می‌خواهم بجنگم! این چه کاری بود امام کرد؟»؟ آن رزمنده‌ی ولایی من، چه شباهتی دارد به کسی که جلوتر از امام دارد می‌دود که زودتر به بهشت برسد؟!

که بخوابد روی تخت و از گوشه چشمش، ساکت و صامت، فقط نگاه کند و یک یازهرا هم نگوید. و وقت تشنگی ذکر حسینی از دهانش شنیده نشود.
یک رکعتی نماز، یک صدای «یا خدا»، یک روح روحانی...نه....هیچ...که این‌‌ها همه مظاهرند. مظاهر همه‌ی قشنگی‌های ذهن من ِ جنگ‌ندیده. شاید هم تو. که این جنگنده‌ها ندارند.

http://fatemehkia.persiangig.com/140.jpg

در همان چند صحنه‌ی اول سوال «اینا چرا اینجوری‌ن؟» نگذاشت تصویر خیالات زیبایم را ببینم. و فقط از نترسی‌ها و جنگیدن‌های سخت‌افزاری امیرعلی و لیلا و بقیه لذت بردم. همین.

همه چیز روزهای زندگی خوب ها، اما جنگی که داشت می‌شد به جنگ ویتنام و جنگجوهای وطن‌پرستش که نمی‌جنگیدند برای چیزی که اعتقاد جانشان شده، بیشتر شباهت داشت تا دفاع عزیز ما.

/ 12 نظر / 56 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مینو

سلام خیلی از صفحات وبلاگتو خوندم نمی دونم چند ساعت شد، پسر کوچکم خواب بود و من فارغ، با بعضی نوشته هات، جدید تراش گریه کردم و با قدیمی ترا خندیدم، دوست دارم نوشته هاتو موفق باشی http://minoomax.persianblog.ir/

پاتوق شیشه ای

سلام نقدی بر "قصه پریا" عقده گشایی فریدون جیرانی با ارسال نظر مارا در بهتر شدن مطالب یاری نمایید. انچمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اهواز ----------------------------------------------------------------------------- خداوند به پدر بیمارتان سلامتی و فرزتد تان را توفیق سعادت عنایت کند

جایی میان ابرها

جانا سخن از زبان ما می گویی..

لينك‌زن

سلام "فاطمه كيا" عزیز این مطلب وبلاگِ شما در قسمت "مطالب برگزیده" سایت لینک‌زن بازنشر داده شد. با آرزوی موفقیت لینک‌زن

نسیم اسمانی

سلام...دفاع مقدس ما حقیقتا برای دیگر کشورها اسوه است...زیبا بود.تونستید بهم سر بزنید....

وافي

فكر ميكردم مشكل از منه كه از صحنه‌هايي دلخورم كه هيچكس نيست! اما حالا ميفهمم! كه مشكل فقط از من نيس! مشكل از شما هم هست: )

آبشار

«چهل قرار ِ بي قراران» : سلام با جمعي از دوستان قرار گذاشتيم که 313 نفر بشيم و ان شاء الله از 10روز قبل از ماه مبارک رمضان(چهارشنبه 21تير) تا عيد سعيد فطر(40روز) با هم دعاى عهد بخونيم (از اذان تا 9صبح) و علاوه بر ظهور و سلامتى امام زمان (عج) و سربازانشون، حوائج جمع شرکت کننده در اين چله رو مد نظر بگيريم. ميتونيد در بين دوستان و اطرافيانتون مبلغ اين طرح باشيد. ظرف امروز و فردا (چون فرصت محدوده) خبر بدين چند نفر رو با اين «چهل طلوع، چهل عهد» همراه کرديد. خودتون هستيد؟!

نسیم

,واقعا دردناکانه لذت بردم! غمگین و با شکوه بود...سنگین و پر اسرار خدا مرا با بسیجیانش محشور کند